انواع چراغ قوه و چراغ قوه شکاری

ساخت وبلاگ
چکیده : چراغ قوه از وسایل بسیار کاربردی برای تمامی افراد می باشد.در تمامی خانه ها،باغ ها،شرکت ها،سفر،کوهنورد... با عنوان : انواع چراغ قوه و چراغ قوه شکاری بخوانید :

چراغ قوه از وسایل بسیار کاربردی برای تمامی افراد می باشد.در تمامی خانه ها،باغ ها،شرکت ها،سفر،کوهنوردی  وهر مکان دیگر  هر یک از انواع چراغ قوه کاملا کاربردی و حتی گاهی ضروری می باشد.چراغ قوه در یک تعریف ساده یک چراغ است که قابلیت حمل دارد و حجم کمی دارد.بر اساس همین تعریف ساده،چراغ قوه ها دارای تنوع زیادی از لحاظ فنی،شکل ظاهری و امکانات و قابلیت ها می باشد.چراغ قوه با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده با نام های زیر شناخته می شوند:چراغ قوه سفری،کوهنوردی،کار،ورزشی،خورشیدی،پیشانی،پیشانی بند،پلیس، چراغ قوه شکاری ،نورافکن وهد لامپ ها.

به دلیل تنوع زیاد چراغ قوه ها،باید قبل از خرید این وسیله کاربری آن مشخص شود و نوع و مدل چراغ قوه بر اساس استفاده انتخاب شود.

مهم ترین بخش یک چراغ قوه لامپ آن می باشد که معمولا یک لامپ رشته ای و یا یک یا چند لامپ LED  می باشند.واحد سنجش روشنایی لامپ ها لومن می باشد.

از لامپ های 20- 10 لومن برای فعالیت هایی در محدوده نزدیک استفاده می شود،مانند پیدا کردن کلید در کیف.

لامپ های 150- 20 لومن برای گشت زنی در اطراف محوطه و خانه و یا داگ واکینگ مناسب هستند.فاصله پرتو این نوع لامپ ها 120 متر می باشد.

لامپ ها با روشنایی 200- 160 لومن،برای کارهای عمومی تر مانند پیاده روی،کوهنوردی،کمپینگ و مشابه مناسب است و  قابلیت تابش پرتو تا 250 متر را دارد.

لامپ های 500- 200 لومن نیز برای کارهای فنی و تکنیکی،ماهیگیری،شکار و.. کاربرد دارند.

لامپ های 1000- 600 لومن نیز برای کمپ زدن،کوهنوردی،ماهیگیری و با شعاع پرتو نور بیش از 300 متر کاربرد دارد.

لامپ های بیش از 1000 لومن برای چراغ قوه شکاری و چراغ قوه های پلیس کاربرد دارند و برای گردش در حوالی خانه مناسب نمی باشد.

رنگ نور چراغ ها به رنگ سفید یا زرد می باشند.نور سفید برای استفاده در شب مناسب است چرا که چشم شما را منقبض می کند در نتیجه دید را بهتر می کند.

بر همین اساس چراغ قوه های معمولی برای گردش و سفر و طبیعت گردی مناسب نمی باشند.چراغ های مورد استفاده برای این منظور باید پرنور باشند.

چراغ هایی هستند که به شکل خودکار هستند و یا به عنوان جا کلیدی استفاده می شوند.این نوع چراغ قوه ها هم فضای کم تری اشغال می کنند و هم قابلیت حمل راحتی دارند.اما اگر نیاز به نور بیش تر دارید،این نوع چراغ قوه ها مناسب نیستند.

چراغ قوه ها یا با باتری های قابل تعویض کار می کنند و یا باتری قابل شارژ دارند.در مورد چراغ قوه هایی که قابلیت شارژ دارند،باتری های لیتیومی قدرت زیادی برای چراغ قوه های LED  ایجاد می کنند.نوع دیگری از باتری ها،باتری های آلکالینی می باشند که عمر مفید و ماندگاری باتری های لیتیومی را ندارند.اما باتری های لیتیومی قیمت بالاتری دارند.باتری های لیتیومی بهترین انتخاب برای چراغ قوه ها با لامپ LED هستند.با استفاده از این نوع باتری،اگر چراغ قوه شما حالت توربو داشته باشد،دیگر نگران تمام شدن باتری نخواهید بود.

...
نویسنده : مبنا بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 14:33